1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Adatüb’Den Havaalanında “Bal”Lı Karşılama

ADATÜB’den havaalanında “bal”lı karşılama

11.04.2017

Adana Turunçgil Üreticileri Birliği (ADATÜB), bu yıl 5’incisi büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı için şehre gelen misafirleri havaalanında narenciye balı ile karşıladı.

Karnavala gelenlere 3 bin adet narenciye balı dağıtıldı

Nisan ayında sokaklarını portakal çiçeği kokusunun sardığı kentte, “Nisan’da Adana’da” sloganıyla her yıl gerçekleştirilen “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”, bu yıl da Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen eğlence tutkunlarını ağırladı. Portakal çiçeği kokusunun insanlar üzerinde oluşturduğu mutluluk, heyecan, sevgi ve aşk duygusunu tüm Türkiye'nin ve dünyanın tatması fikriyle ortaya çıkan “Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”na katılan on binlerce kişi, baharın coşkusunu portakal çiçeği kokuları eşliğinde, doyasıya eğlenerek yaşadı.

Adana’da turunçgil üreticilerini aynı çatı altında buluşturan ADATÜB de karnavala katılanların neşesine ortak oldu. Yurt dışından ve başka illerden gelen misafirleri Adana Havalimanı’nın kapısında karşılayan ADATÜB Başkanı Rifat Karabucak ve ekibi, Bal ve Arı Ürünleri Tanıtım ve Araştırma Derneği’nin katkılarıyla yaklaşık 3 bin adet narenciye balı dağıttı.

ADATÜB Başkanı Rifat Karabucak, 8 Nisan Cumartesi günü havalimanı kapısında stant kurarak, gün boyu gelen misafirleri karşıladıklarını ifade etti. Uçaktan inenlere kokusu, rengi ve lezzetiyle yöreye özgü bir bal çeşidi olan narenciye balı hediye ettiklerini ifade eden Karabucak, “Böylelikle hem karnavala gelen konukların heyecanına ortak olduk hem de narenciye balımızı tanıttık” dedi. 

Diğer Haberler