1. Ana Sayfa
  2. Hakkimizda

HAKKIMIZDA

Çukurova bölgesi dünyada narenciye üretimi yapılan sayılı ovalardan birisi olan Adana ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Adana İli Turunçgil Üretici Birliği (ADATÜB) 180 üyesi ile ülkemizde sektörel bazda üretim yapan, üye sayısı ile olmasa da üretim alanı ile en güçlü üretici birliğidir. Birliğin amaçları başında  narenciye üretim kalitesini uluslararası pazarlara uygun, izlenebilir, tüketicinin  sağlığını gözeterek üretim yapmak konusunda üyelerini bilgilendirmek ve bilinçlendirmek gelmektedir.

Üyelerimizin üretimlerinin çoğu sofralık tüketim amaçlı olup büyük çoğunluğu ihracat kalitesindedir. Adatüb üyelerinin üretim kalitelerini ve miktarlarını artırmak amaçlı yurt dışından uzmanlar getirmek, eğitim toplantıları düzenlemek, yurt dışı fuarlarına katılmak ve ve dünyanın farklı bölgelerine narenciye üretim alanlarını görmek amaçlı seyahatler düzenlemektedir. Üyelerinin çoğunun( %80′inin) İTU (İyi Tarım Uygulaması) Belgesi, GLOBAL-GAP ve GRASP  belgesi bulunmaktadır. Bu belgere sahip üreticilerin üretimleri Avrupa, Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Rusya gibi narenciye ithalatı yapan birçok ülke tarafından kalite kontrol belgesi olarak kabul edilmektedir.

21. yüzyılın insan sağlığını önceleyen ticari dinamiklerine uygun, izlenebilir, şeffaf ve kalıntısız üretim yapma bilincinin tüm üreticilere yayılmasını misyon edinen ADATÜB bu fikrin somut bir yansıması olan '1. ADATÜB İzlenebilir Tarım Konferansı'nı sizlerle buluşturuyor.